Akropol
Folwark
Folwark
Dla mediów

Nowa przestrzeń na szczecińskiej mapie mieszkaniowej

 

Informacja prasowa

 

Koniec roku obfituje zawsze w podsumowania i zamknięcia, natomiast dzięki firmie Akropol Szczecin na rynku mieszkaniowym Szczecina otwiera się nowa możliwość. Jest nią niezwykle interesująca i atrakcyjna oferta: Osiedle przy Folwarku zlokalizowane w Mierzynie/Skarbimierzycach, zaledwie 10 km od ścisłego Centrum Szczecina.

 

– Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych nabywców mieszkań na Osiedlu przy Folwarku, przestrzeń osiedla została zaprojektowana tak, aby przyszłym mieszkańcom dobrze się na nim mieszkało – mówi Dariusz Walczak, Prezes Zarządu Grupy Akropol Inwestycje.

 

Osiedle przy Folwarku w Mierzynie/Skarbimierzycach to kompleksowo zaplanowana przestrzeń podmiejska zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Folwarku Skarbimierz, klimatycznego miejsca o wieloletniej historii. Tu też narodziła się koncepcja osiedla łączącego architektonicznie i fizycznie nowoczesność i historię, które z jednej strony połączone będzie ze Szczecinem, dużym miastem oferującym liczne udogodnienia, zaś z drugiej – z zabytkowym zespołem rezydencjalno-parkowo-folwarcznym, w którym miło czas wolny spędzić będą mogli zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Osiedla przy Folwarku.

 

Osiedle przy Folwarku - wjazd na osiedle

Osiedle przy Folwarku to idealne miejsce dla osób niezależnych. Niewielka odległość od Centrum miasta, przy jednoczesnym położeniu z dala od miejskiego zgiełku, w malowniczej okolicy, czyni z Osiedla przy Folwarku idealnym miejscem dla ludzi aktywnych, poszukujących zarówno spokojnego zacisza domowego jak i dogodnego dostępu do atrakcji dużego miasta.

 

Dzięki takim cechom Osiedle przy Folwarku jest miejscem wyjątkowym, łączącym wygodę i funkcjonalność, którego niezaprzeczalnym atutem jest położenie, m.in. w pobliżu drogi krajowej nr 10, łączącej Szczecin z pobliską granicą polsko-niemiecką.

 

– Bliskość Szczecina oraz różnych obiektów użyteczności publicznej, tj. ośrodków zdrowia i oświaty, centrum handlowego, dyskontów, kina oraz basenu to niezaprzeczalnie mocne strony mieszkań na Osiedlu przy Folwarku – wyjaśnia Mariusz Kurosz, Wiceprezes Grupy Akropol Inwestycje. – Pierwszy etap budowy planujemy zrealizować do końca 2014 roku. Oddamy wówczas do odbioru pierwsze mieszkania – dodaje Mariusz Kurosz.

 

W ramach pierwszego etapu prac powstanie jeden blok mieszkalny, w którym znajdą się 33 mieszkania: od 33 m2 do niemal 90 m2, a więc od kawalerek po lokale 4-pokojowe, dodatkowo z ogródkami, balkonami lub tarasami. W tym czasie powstanie również sieć dróg wewnętrznych oraz połączenie z drogą krajową nr 10, a także parkingi zewnętrzne. Inwestor oferuje mieszkania w atrakcyjnych cenach – już od 3 200 zł brutto za m2.

 

Docelowo na całe osiedle składać się będzie 19 budynków mieszkalnych, wraz m.in. z trzema placami zabaw dla dzieci, parkingami na wolnym powietrzu, siecią dróg wewnętrznych oraz drogami dojazdowymi łączącymi osiedle z drogą krajową nr 10 i Folwarkiem Skarbimierz.

 

 

Pliki do pobrania:

Notka prasowa (plik PDF)

Logotyp Osiedla przy Folwarku (pliki JPG i EPS)

Logotyp Akropol Inwestycje (pliki JPG i EPS)

Wizualizacje